Dla rodziców » Edukacja

Edukacja

Nasza praca opiera się na różnorodnych metodach pobudzających dzieci do działania i kreatywnego myślenia. Program dydaktyczny Przedszkola JAGÓDKA zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej uwzględniając pełen rozwój dziecka: intelektualny, fizyczny, społeczny oraz twórczy.

JĘZYK ANGIELSKI CODZIENNIE - Nauka języka angielskiego oparta na metodzie „Early Partial Immersion” polega na intuicyjnym przyswajaniu języka obcego w sytuacjach życia codziennego. Język angielski jest drugim językiem komunikacyjnym używanym podczas wybranych zajęć,  co pozwala na naturalne osłuchanie się dziecka z językiem w sytuacjach „tu i teraz”. Taka metoda umożliwia wykorzystanie naturalnego potencjału do przyswajania języka pamięciowo oraz interakcji językowej.

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO realizowany w naszym przedszkolu:

GRUPA SKRZATY

„Entliczek, pentliczek” – wydawnictwo NOWA ERA
Zestaw dla trzylatka

Entliczek, pentliczek...

„Entliczek Pentliczek” dla trzylatka to pakiet stworzony zgodnie z nowatorskim programem wychowania przedszkolnego „Ku dziecku” nagrodzonym przez MEN. Publikacje wchodzące w skład pakietu skupiają się na odkrywaniu i pobudzaniu naturalnych uzdolnień i predyspozycji dzieci. Zabawy zostały dobrane w taki sposób, aby rozwijać dziecko społecznie, emocjonalnie, fizycznie i poznawczo, a ich stopień trudności jest dostosowany do poziomu rozwojowego najmłodszych przedszkolaków.

„Entliczek, pentliczek”
Zestaw dla czterolatka – wydawnictwo NOWA ERA

Mądra zabawa to świetna sprawa!

Entliczek pentliczek dla czterolatka to zestaw pomysłowych środków dydaktycznych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka.

Entliczek pentliczek proponuje zróżnicowane zajęcia przedszkolne, których celem jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez zabawę. W skład pakietu wchodzi Książka Czterolatka, dwie części Wycinanek-Składanek i dwie częśći Kajecików Czterolatka. Wśród materiałów dodatkowych znajdują się Papierowe zabawy i Kolorowanka Czterolatka. A wszystko po to, by czas spędzany w przedszkolu płynął nie tylko beztrosko, ale także pożytecznie.

Zerówka 5-cio i 6-cio latki

„Szkoła nas woła”
– nowy pakiet do zerówki – wydawnictwo NOWA ERA

Coś dla ciała, coś dla główki!

„Szkoła nas woła” to roczne, urozmaicone przygotowanie do pierwszej klasy. Ten starannie skomponowany zbiór zabaw, zadań i ćwiczeń wspomaga rozwój dzieci we wszystkich obszarach kluczowych dla odniesienia szkolnego sukcesu.

W skład tego pakietu wchodzą ciekawe, innowacyjne materiały dydaktyczne dla ucznia oraz nauczyciela. Wśród nich dziecko znajdzie między innymi Karty pracy (4 części), Teczkę małego artysty, Pomoce dydaktyczne
(m.in. historyjki obrazkowe, domino, sylwety do zabawy) czy Mój pierwszy zeszyt zachęcający do ćwiczenia grafomotoryki. Nauczyciela na pewno ucieszą Program wychowania przedszkolnego, Plan pracy (2 części)
i Scenariusze zajęć (4 części), Instrukcje do Teczki małego artysty, Zabawy ruchowe, muzyczne i logopedyczne, a także Wybór tekstów literackich dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci, dwie płyty CD z piosenkami
i utworami do słuchania, kolorowe Plansze dydaktyczne oraz Karty pracy do diagnozowania gotowości szkolnej wraz z kompletnym programem SPE.